Kategoriler
DİZİ Eski Diziler

Kaygısızlar-1. Bölüm (1. Sezon)

36 Çocukla İstanbul’a göç

Sen, 36 çocuk ve üç kadınla taşı toprağı altındır diye köyünü bırakıp, İstanbul’a göç et. Ardından da bir arkadaşının evine yerleş ve gelişen olaylar karşısında hiç kaygı duyma. Pes ki ne pes… Gerçek hayatta böyle olacak, adamı oracıkta vuruverirler. Hem de tek kurşunla.

Düşünebiliyor musunuz 40 kişi size misafir gelecek ve bir daha gitmeyecek. Herhalde değil, tabii çıldırırdınız. Allah’tan bu bir dizi ya gerçek olsaydı.

Sanayileşme ve beraberinde kentleşmenin getirdiği önemli iki sorun hızlı nüfus artışı ve göç. Türkiye’nin kanayan yarası… Sonuç ise şehir yaşamına, dahası yaşama karşı kayıtızlık. Bunlar için çok şeyler yapıldı, yazıldı, çizildi.

İşte yeni yayın döneminde Kanal D’de izleyeceğimiz Kaygısızlar da bu iki soruna karşı kayıtsızlığı mizahi bir dille anlatıyor. Anne, baba ve otuz altı çocuğun İstanbul’a göçünü, izin almadan umarsızca askerlik arkadaşının evine yerleşmesini ve köydeki akrabalarının da İstanbul’a göç etme çabası gösterdiği dizinin senaryosunu Gani Müjde yazmış. Yönetmenliğini ise Temel Gürsu üstlenmiş. TV izleyicisinin Perihan Abla dizisiyle sevdiği, yıllardır Bizimkiler’in kapıcısı rolünde artık kendisinden biri saydığı Ercan Yazgan, Kaygısızlar’da 36 çocuğu olan babayı canlandırıyor. İstanbul’a göçün getirdiği sonuçları anlatmaya çalıştıklarını söyleyen Yazgan rolü için, Köyde üç kez evlendim ama bu benim için yeterli olmadı. Şimdi 4. kadının peşindeyim. İstanbul için önemli olan sorunlara esprili bir dille parmak basmaya çalışıyoruz diyor.

Dizide, Ercan Yazgan’ın ilk eşini canlandıran Ayşen Gruda ise rolünü çok severek oynadığını söylüyor.

Çok güçlü güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip Kaygısızlar’da Halit Akçatepe de rol alıyor. Durmaz Kaygısız’ın ailesiyle birlikte, İstanbul’daki evine yerleştiği askerlik arkadaşını canlandıran Akçatepe, şöyle diyor. Ne yazık ki göç ve göç edenlerin kayıtsızlığı sonucu yaşamımız altüst oldu. Kültürel bir karmaşa içindeyiz. Esprili bir dille anlatmaya çalıştığımız sorunla, aslındaciddi boyutlarda. Dizi ile yaşama karşı olan umarsızlığı göstermeye çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.